El Kurutma Makinesi

El kurutma makinaları fırçalı ve fırçasız motorlu olarak ikiye ayrılır. Fırçalı el kurutma makinaların fırçasızlar ile kıyasla çok daha kısa ömürlüdür. Soğuk hava el kurutma makineleri en çevre dostu olan Jet Speed kurutma makinalarıdır.

Federal Almanya Çevre Bakanlığı, halka açık tuvaletler ve tuvaletlerdeki ellerin kurutulması için çeşitli alternatiflere araştırdı. Çevresel değerlendirmeleri belgesinde (Verum), UBA elleri kurutmak için kağıt havlular ve kumaş havlular, aynı zamanda sıcak ve soğuk hava üfleyicileri yani el kurutma makinaları değerlendirildi.

Kağıt havlular: Tek kullanımlık kağıt havluların çok fazla çöp ürettiği açıktır. Kağıt üretimde (ve ayrıca geri dönüşümde) çok fazla enerji ve su tükettiği için, yalnızca sorunlu yapan atık değil, aynı zamanda kaynakların ve iklim gazı emisyonlarının dolaylı kullanımıdır.

Kumaş havlular: Materyalin üretim safhasında kullanılan enerji ve kullanım sonrasında ihtiyaç duyulan kumaşı temizleme faaliyetinde kullanılan lojistik, temizlik ve enerji kısa vade de bile kumaş havlularını doğa dostu yapmaz.

El Kurutma: El Kurutma makinaların enerji kullanımın 1100 watt altında kullanabilir el kurutma cihazları kağıt havlu ve kumaş havlular ile kıyasla en çevreye dost olan uygulamadır.

Alt Kategoriler

whatsapp
whatsapp